ساک-ورزشی-توردیلا-TORDILA

مشخصات ساک ورزشی

مشخصات ساک ورزشی

مقدمه

مشخصات ساک ورزشی

ساک ورزشی هم اکنون در مدل ها، طرح ها، اندازه ها و رنگ های متفاوت،

هر کدام برای کاربرد مشخصی مور استفاده قرار می گیرند.

اما اگر بخواهیم در مورد موضوع مهمی که شامل همۀ آن ها می شود

را مطرح کنیم، آن مورد مشخصات ساک های ورزشی است.

می خواهیم بدانیم یک ساک ورزشی چه ویژگی هایی را باید داشته باشد.

۱-استحکام و عمرساک ورزشی

ساک ورزشی هنگامی که ساخته می شود از چندین زمینه باید مورد بررسی قرار بگیرد.

یکی از مهم ترین آن ها جنس ساک ورزشی است.

هنگامی که قصد خرید یک ساک ورزشی را دارید حتماً نخست جنس آن را ارزیابی کنید

و سپس شیوۀ دوخت، اتصالات و موارد دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

ساک های ورزشی دارای قسمت های مختلفی مانند زیپ، اتصالات، گیره ها و … که باید هنگام خرید به آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. مثلاً در مورد زیپ، حتماً ساکی را انتخاب کنید که زیپ آن فلزی باشد.علت ؟ به خاطر این که گیره یا زیپ پلاستیکی استحکام پایین و عمر کوتاهی دارند. برای حفظ شکل ظاهری ساک ورزشی، در بعضی از آن ها از سیم استفاده می کنند. سیم ها را نیز امتحان کنید تا به اندازۀ کافی مستحکم باشند. به خاطر این که سیم های سبک بسیار ترد و شکننده اند و پس از مدت زمانی که از آن استفاده کردید، کیفیت ظاهر این کیف ها کاهش می یابد.

ساک-ورزشی-توردیلا-TORDILA
ساک-ورزشی-توردیلا-TORDILA
۲-اندازۀ ساک ورزشی

ساک ورزشی در سایزهای بسیار متنوع طراحی و تولید می شود. چرا اندازۀ یک کیف یا ساک ورزشی این قدر مهم است؟ به خاطر این که با توجه به ورزشی که انجام می دهید، مطمئناً از وسایل مربوط به تمرین و استفادۀ آن باید استفاده کنید که حجم این لوازم تمرین می تواند کم یا زیاد باشد. سعی کنید ساکی را انتخاب کنید که متناسب با ورزشی که به آن می پردازید باشد. اگر در طول مثلاً یک هفته چندین بار به یک باشگاه یا محل تمرین رفته و از همان کیف ورزشی برای موارد کاربردی دیگری نیز استفاده می کنید، سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که ترجیحاً بزرگتر باشد.

۳-بند های ساک ورزشی

در یک ساک ورزشی بندها و دستگیره ها ممکن است لازم باشد تا روی آن قرار داشته باشد. در این مورد کیفی را انتخاب کنید که به واسطۀ تنظیم بندها، موقع حمل ساک بر روی شانه تان به طرز مناسب و راحت قرار بگیرد. ممکن است گاهی اوقات از وسایل زیادی برای حمل با ساک ورزشی استفاده کنید و باعث شود کیف شما سنگین شود. در این موارد حتماً سعی کنید کیفی را انتخاب کنید که با تنظیم بندهای آن، بتوانید راحت آن را مهار کرده و به راحتی آن را حمل کنید.

۴-قابلیت تنفس ساک ورزشی

در یک ساک ورزشی استاندارد، معمولاً قسمتی را در طراحی لحاظ می کنند برای نگهداری لباس های مرطوب که به واسطۀ تعریق حین ورزش مرطوب شده است. حتماً مطمئن شوید که این قسمت کاملاً از قسمت های دیگر ساک مجزاست و ارتباطی بین آن ها وجود نداشته باشد. در غیر این صورت بوی عرق به تمام قسمت های دیگر ساک ورزشی شما سرایت کرده و تمام لباس ها و وسایلی که در کیف خود حمل می کنید، بوی عرق می گیرد.

ساک-ورزشی-دارای-جای-تنفس-توردیلا
ساک-ورزشی-دارای-جای-تنفس-توردیلا
۵-فضاهای مجزا در ساک ورزشی

در برخی از ساک های ورزشی برای این که فضاهای درون ساک ورزشی از هم جدا باشند، از نوعی تور استفاده می شود. در بسیاری از این ساک ها فضاهای درون آن بسیار زیاد هستند به طور که می توان از آن ساک برای کاربردهای دیگر نیز استفاده کرد. به عنوان نمونه بعضی از این فضاها مخصوص قرار گرفتن لباس های خیس است. حتماً بررسی کنید در چنین کیف هایی، این جور فضاها ضدآب باشند تا بقیۀ وسایل درون ساک شما خیس نشود.

این پنج مورد مهم ترین مشخصات یک ساک ورزشی هستند که هنگام خرید حتماً باید آن ها را در نظر بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *